Instagram Feed wordpress eklentisi ile Instagram ürün satışı yaptığınız sayfaları web sitenizde yayınlayabilir ve Instagram hesabınızı kolayca bağlayabilirsiniz. 

Feed, bir web sitesinin veya blog’un içeriği hakkında bilgi içeren XML uzantılı bir dosyadır. Bir feed dosyasında sitedeki güncellemelerin, gönderilerin kısmi özeti veya tamamı bulunabilir. Okur içeriğin tamamına ulaşmak isterse feed dosyasındaki bağlantılara tıklayarak sitenin kendisine ulaşabilir. Bu XML dosyası bu iş için özelleşmiş web servisleri aracılığı ile, feed’leri takip etmek için kullanılan bilgisayar programları ile veya doğrudan bu dosyayı destekleyen tarayıcılar ile okunabilir. Feed özellikle haber siteleri ve blog’lar tarafından kullanılmaktadır.

Custom Instagram Feed eklentisi WordPress sitenizde Instagram fotoğraflarınızı göstermenizi sağlar. Beslemeleri almak için WordPress sayfasına/yazısına sadece [easyinstagramfeed] kısa kodunu ekleyin.

Bu dosyanın oluşturulmasındaki amaç güncel gelişmelerin veya blog’unuza gönderdiğiniz gönderilerinizin olabildiğince hızlı bir şekilde ilgilenen okura ulaştırılmasıdır. Okur ilgilendiği sitelerin feed dosyasını tercih ettiği izleme aracına kaydederek takibe alır. Böylece ilgilendiği sitelerin hepsine teker teker giderek kontrol etmektense hepsini bir araya topladığı aracı kullanarak içeriklerine ulaşır.

WordPress için Instagtam Eklentisinin Kurulumu

İnstagram, ücretsiz bir fotoğraf paylaşma ve fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Şu sıralar çok popüler olan bu platform bizlere de wordpress sitemize İnstagram eklentisinin gerekliliğini gösteriyor. WordPress sitemizde instagram paylaşımlarımızı otomatik göstermek için yapmamız gereken çok basit ; İnstagram eklentisi! Kullanımında ve kurulumunda zorluk yoktur, kişisel kullanımlarda ücretsiz versiyonunu olduğu gibi ücretli versiyonu da mevcuttur.

Birinci Adım

İlk olarak internetten Instagram for WordPress eklentisini indiriyoruz (https://wordpress.org/plugins/instagram-for-wordpress/). İndirdiğimiz dosyanın sıkıştırılmış halini açıyoruz.

İkinci Adım

Web sitemizin ftp hesabına bağlantı yapıyoruz ve wp-content/plugins klasörünün içine bu dosyayı gönderiyoruz.

Üçüncü Adım

Web sitemizin admin paneline bağlantı yapıyoruz.
Sol tarafta bulunan menüden Eklentiler yazan yere tıklıyoruz. Açılan sayfadan Instagram for WordPress eklentimizi etkinleştiriyoruz.

WordPress Instagram Eklentisi Özellikleri
  • Yüklemek saniyeler alır , ayarları çok basit bir eklenti
  • Instagram kullanıcı adını girdiğiniz istediğiniz hesabın son resimlerini görüntüleyebilme
  • Girdiğiniz etiketlerin yer aldığı resimleri gösterebilme
  • Bileşen olarak gösterebilme , bileşende kolon sayısını ayarlayabilme , takip et butonu ekleyebilme
  • Lightbox efektli galeri özelliği
  • Direkt olarak Instagram hesabınıza ulaşabilme
  • Tüm popüler tarayıcılarda çalışmaktadır.