Google Formların oldukça kullanışlı bir araç olduğunu biliyoruz. Basit iletişim formları için muhtemelen en iyi seçeneklerden biri de Ninja Forms eklentileridir.  Google için iletişim sayfaları çok önemlidir ve iletişim formu olmazsa olmazdır. Bu eklenti ile sitenizin için eklenti formu oluşturabilir ve sitenize ekleyebilirsiniz. Eklentiyi yüklediğinizde, hazırda bir iletişim formu oluşturulmuş olacak. O formu düzenlerseniz sorun çıkmayacaktır. İletişim formu oluşturabilmenize ve sayfaya koyabilmenize imkan sağlayan bu eklenti, kolay kullanımı ile kullanıcı dostu bir eklentidir.

Peki Faydaları Nelerdir?
  • Tekli ve çoklu seçenek kutusu ekleme
  • Liste seçimi
  • Küçük hesap makinesi
  • Adres,telefon, e-posta kutusu ekleme
  • Anti-spam sorusu

İstediğimiz şekilde form oluşturabiliyoruz.  Zorunlu alanları belirten uyarı yazısını kişiselleştirebiliyoruz. Yalnızca üyelerin kullanmasını istiyorsak kullanıcı parolası sorabiliyoruz. Oluşturduğumuz formu basit bir kısa kod sayesinde istediğimiz sayfaya veya yazıya ekleyebiliyoruz .

Form her kullanıldığında e-posta alma imkânımız var. Formu her kullanan kişiye otomatik e-posta gönderme seçeneğimiz de var. Ayrıca form başarıyla tamamlandığında kullanıcıya gösterilecek mesajı da ayarlayabiliyoruz.  Form gönderildiğinde formdaki bilgilerin silinip silinmeyeceğini de belirleme imkanımız var. Dilerseniz form gönderildikten sonra iletişim formunu gizleyebilirsiniz.

[/ Vc_column_text]

 

En önemli özelliklerinden bir tanesi de  eğer robotların mesaj göndermesini engellemek istiyorsanız “honeypot” isminde bir özellik mevcut. “Eğer insansanız ve bu yazıyı okuyorsanız bu alanı boş bırakın” gibi bir özellik kullanma şansımız var.