Wp-PageNavi eklentisi sayesinde wordpress sayfalarınızı numaralandırabilirsiniz. Böylece kullanıcılarınızın sayfalar arasında dolaşımı daha kolaylaşır.

Wp-PageNavi eklentisi, sitenizin anasayfasında, blogların aşağıya doğru uzamasının önüne geçerek, bir navigasyon yaparak bloglarınızı sayfalar. Artık pek çok tema kodlayıcısı site içi sayfalamayı eklentisiz bir şekilde kullanıcılara sunuyor. Ancak yine de bazı temalarda bu özellik es geçilerek iş eklentiye bırakılıyor. Eklentinin amacı yazılarınızı sayfalama yaparak ziyaretçilerin eski yazılarınıza ulaşmasını daha kolay hale getirmektedir. Siz içerik ekledikçe eklenti belirtilen adetlerde sayfalama yapmaktadır.

 

  • Sayfalar arasında daha kolay dolaşım sağlanır
  • Ziyaretçilerinize tüm içeriğinizi kolayca sunarsınız.
  • Arama motorları sayfa sayfa olarak indexleme yaparlar.
  • Arama motoru botlarının indexlemesi kolaylaşır.
  • Sayfalarınızın çokluğu ziyaretçilere sitenizin başarısını yansıtacaktır

Diğer yandan indirdiğiniz ve kullanmak istediğiniz birçok tema artık Wp-PageNavi eklentisi kullanılarak tasarlanıyor. Bu nedenle bu eklentiye öyle ya da böyle ihtiyaç duymamız kaçınılmaz oluyor. Hem kaliteli bir görünüş sağlaması hem de diğer yandan kullanıcıların işini kolaylaştırması da işin diğer yanı tabii ki.Siz de Wp-PageNavi eklentisi sayesinde wordpress sayfalarınızı numaralandırabilirsiniz. Böylece kullanıcılarınız sayfalar arasında dolaşımı daha kolay şekilde gerçekleştirir ve tüm içeriklerinize ulaşmak istediğinde sıkıcı görüntüler ile karşı karşıya kalmazlar. Üstelik Wp-PageNavi’nin hem kurulması hem de uygulaması oldukça basittir.

WP-PageNavi Kurulum

Öncelikle eklentiyi yazımızın altından indirin.

Zip olarak sıkıştırılmış dosyayı Zip şeklinden herhangi bir yere çıkartın.

Hemen ardından da WordPress panelinizden eklentilere giderekWp-PageNavi eklentisini bularak eklentiyi aktif hale getiriniz.

Hemen ardından da WordPress panelinizden eklentilere giderekWp-PageNavi eklentisini bularak eklentiyi aktif hale getiriniz.

WP- PageNavi Kullanım

Eklentimizi kurup etkinleştirdikten sonra wordpress ayarlar menümüzde PageNavi şeklinde bir menü oluşacak ona tıklıyoruz ve açılan ayar sayfasında önemli olan tek bir bölüm var; Sayfa sayısı için metin burayı türkçeleştirebilirsiniz geri kalan kısma mecbur  kalmadıkça müdahale etmenize gerek yoktur.

WordPress Sayfa Numaraları

Temanıza enteğre edilmemişse numaralar görünmez arkadaşlar sayfa numaralarının nerede görünmesini isterseniz aşağıdaki kodu uygun yerine yerleştirip kaydedin.

<?php wp_pagenavi() ; ?>